Řecký salátový dresink

Objevte dokonalý řecký salátový dresink! Tento dodá vašemu salátu autentickou chuť a vůni. Snadno se připravuje a skvěle se hodí k jakémukoliv salátu. Užijte si harmonii chutí s naším řeckým salátovým dresinkem!

Ingredience:

 ◼︎ 2 jemně nasekané stroužky česneku ◼︎ 1/2 šálku olivového oleje ◼︎ 3 lžíce červeného vinného octa ◼︎ 2 lžíce čerstvé citrónové šťávy ◼︎ 1 lžička sušeného oregana ◼︎ 1/2 lžičky soli ◼︎ 1/4 lžičky drcené papriky ◼︎ 1 lžička medu ◼︎ 1/2 lžičky dijonské hořčice

1. Smícháme ingredience 

Do půllitrové nebo větší sklenice se šroubovacím uzávěrem přidáme česnek, olivový olej, červený vinný ocet, citronovou šťávu, oregano, sůl, drcenou červenou papriku, med a dijonskou hořčici. Pevně zašroubujeme. 

2. Zatřeseme 

Silně protřepáme asi 1 minutu, dokud se med a hořčice nerozpustí a dresink nezemulguje do lehce krémové a jednotné směsi.

3. Ochutnáváme a podáváme

Ochutnáme dresink a případně dochutíme, podle potřeby dosolíme. Okamžitě konzumujeme nebo uchováme v lednici po dobu až 5 dnů. Po vyndání z ledničky doporučujeme opět protřepat. 

Olivový olej může v lednici ztuhnout, ale nepropadejte panice. Směs mírně zahřejeme, buď ji necháme několik minut odležet na lince nebo zahřejeme na 10 sekund v mikrovlnné troubě a olej se uvolní.  

MK_zálivka